SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Polska – w centrum czy na peryferiach

12/11/2019

Jaką pozycję zajmuje dziś Rzeczpospolita na politycznej i gospodarczej mapie Europy i świata? Czy Polska jest krajem peryferyjnym? Czy kształtowanie się nowego ładu światowego może być okazją do zmiany statusu?

O sprawczości i pozycji Polski na arenie międzynarodowej po 38 latach od wprowadzenia stanu wojennego dyskutować będą:

Jarosław Obremski - Wojewoda Dolnośląski – samorządowiec i polityk, były wiceprezydent Wrocławia, w latach 2015-2019 senator i wiceprzewodniczący senackiej Komisji Spraw Zagranicznych i UE;

Bartłomiej Radziejewski – dyrektor i założyciel „Nowej Konfederacji”, politolog zaangażowany, publicysta i eseista, publikował m.in. w „Gazecie Polskiej”, "Dzienniku Gazecie Prawnej", „Rzeczpospolitej” i „Polsce The Times”;

Paweł Behrendt – publicysta i analityk w Instytut Boyma, gdzie zajmuje się sprawami obronności oraz Dalekiego Wschodu. Autor książek "Chińczycy grają w go" i "Korzenie niemieckich sukcesów w Azji".

Dyskusję poprowadzi Marcin Chruściel – członek zespołu NK, wcześniej konsultant w Regionalnym Ośrodku Debaty Międzynarodowej we Wrocławiu.

Gdzie: sala konferencyjna Ossolineum, pl. Nankiera 17

Kiedy: 13 grudnia (piątek), godz. 17:00

Po części merytorycznej zapraszamy Państwa na poczęstunek, kawę i herbatę ☕

Partnerem wydarzenia jest Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej we Wrocławiu. Debata jest finansowana przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków #PROO na lata 2018-2030.